Confidence in Tomorrow

Euler Hermes'e hoş geldiniz
Şirketinizin geleceğini kontrol etmenize yardım ediyoruz. İşinizi, ticari istihbaratımızın gücüyle karlı bir şekilde büyütebilirsiniz.
CEO'muzdan müşteri ve aracılarımıza gönderilen, Euler Hermes’in bu yoğun belirsizlik ortamında şirketlerin ticaretlerini nasıl desteklediğinden ve grubun çalışma prensiplerinden bahsettiği mektubunu okuyun.
Ticari alacak sigortası ve risk yönetimi ile ticarete güvenle bakın. Alacaklarınızı garanti altına alın ve ticari risklerinizi minimuma indirin.
Müşterileriniz ve sizin için garantili teminatlandırma: Yüksek kredi notumuz ile desteklenmiş kefalet senetlerimizi teminat olarak kullanarak iş ortaklarınızın güvenini kazanın.
Müşteri portföyünüzü birlikte takip edelim
Yeni pazarları birlikte geliştirelim
Bilanço aktivitelerinizi birlikte koruyalım
Ödenmeyen alacaklarınızı birlikte tahsil edelim
Geçtiğimiz hafta salgının Çin üzerindeki ekonomik etkilerini ele almıştık. Bu hafta ise dünyanın kalanı üzerindeki etkisini değerlendireceğiz. Özetle: Çin’de üretime kapanan tesisler nedeniyle haftalık 26 milyar dolarlık bir ticaret şokunun yaşanmasını, imalat sanayii ve ticaret sektörlerinde resesyonların yüksek ihtimalle devam etmesini (en erken 9 Şubat’ta bitebilir) ve küresel büyümenin 2020 yılının ilk çeyreğinde %2’lik düşük bir büyüme kaydetmesini bekliyoruz.
special offer
Balparmak
“Müşterilerimizin mali durumu bugünden yarına değişebiliyor ve sizin gerekli bilgiye gerekli zamanda ulaşmanız için daha geniş bilgi ağına ve operasyon gücüne sahip iş ortaklarından yardım almanız gerekiyor. Bu yüzden Euler Hermes’i sadece sektördeki ve Türkiye’deki en iyi risk uzmanı olduğu için değil, bizim ihtiyaçlarımızı en iyi anlayan firma olduğu için seçtik” – Yunus Şirin, Balparmak Finans Direktörü
Ege Seramik
“Gelirlerinin yüzde 35-40’ı ihracat kaynaklı olan bir şirketiz. Dünyada 50’ye yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Dolayısıyla riskimizi minimize etmek için uluslararası kabul görmüş tüm yöntemleri kullanıyoruz. Çalıştığımız tüm uluslararası firmalar gibi biz de alacak sigortası ürününü kullanıyoruz. Kurumsal ve dinamik yapısı sebebiyle tercihimiz Euler Hermes oldu. Son yıllarda global ölçekte yaşanan gelişmelerin yarattığı riskleri Euler Hermes alacak sigortası ile bertaraf ediyoruz” – Göksen Yedigüller, Ege Seramik Genel Müdürü
Oba Makarna
“Artık iş dünyası alacak sigortasının faydalarını biliyor. Yöneten, işinin başında olan ya da büyük çaplı firmaların hepsi biliyor. Bizim de iç piyasalarda yaşadığımız deneyimlerden çıkardığımız derslerden anladık ki Alacak Sigortası zorlu piyasalarda alınabilecek en iyi koruyucu önlemlerden. Ayrıca Oba Makarna’ya başka ülkelerin kapısını açmasının yanı sıra şirketin yurt içi büyümesinde de etkili oluyor. Belirlediğimiz yüzde 100’lük büyüme hedefini de Euler Hermes ile sağlama aldık. ” – Alpaslan Özgüçlü, Oba Makarna CEO’su
Teksim
“Euler Hermes ile işbirliğimiz iç piyasadan ziyade uluslararası alanda etkili oluyor. Daha kolay finansman olanağımız var, tedarikçi nezdinde ek bir belge ya da teminata ihtiyaç duymuyoruz. Banka nezdindeki limitlerimiz Hermes garantisine dönmüş durumda, diğer yandan ihraç ettiğimiz malın parasını alacağımızdan eminiz. Özetle iş planımızı ve hedeflerimizi belirlemekte elimiz rahat ve önümüzü açıyor. ” – Haldun Boz, Nova Fashion Group Yönetim Kurulu Başkanı
Uzmanlık

55,000+

dünya çapında müşteriler
Deneyim

83 milyon

firma takibi
Sağlam Temeller

AA

Standard & Poor’s kredi notu
Euler Hermes Ekonomik Araştırmalar Ekibimiz tarafından hazırlanan raporları ve dünyadaki ekonomik gelişmeleri daha yakından takip edin.